Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül Perde Nasıl Beyazlatılır? Sorusu birçok ev hanımının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonlarının vazgeçilmezi olan tül perdeler, birçok farklı yöntem kullanılmak suretiyle beyazlatılabilmektedir. Ne kadar sık yıkansa da yapıları gereği tüm dış etkenlerden ve tozlardan etkilenen tül perdeler, kullanıldığı alanlarda hem dış hem de iç görünüme katkı sağlamaktadır. BU sebeple sürekli olarak beyaz kalması zorunludur.

Ne yaparsam yapayım tüllerim beyaz olmuyor diyen ev hanımları, evlerinde sürekli olarak kullandıkları bazı ürünlerle tüllerinin sürekli beyaz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirler. BU yöntemler arasında,

  • Bulaşık makinesi tableti kullanımı

  • Sirke ile tül perde beyazlatma

  • Toz şeker kullanmak suretiyle beyazlatma

Tül Perde Beyazlatma Yöntemleri

Bulaşık makinesi tableti kullanarak tül beyazlatma: Bu yöntemde çamaşır makinenize tülleri attığınız esnada, bir adet bulaşık tableti atmanız tüllerinizin bembeyaz bir görünüme kavuşmasına olanak sağlayacaktır. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken husus, çamaşır makinesi ayarının her zamanki derecesinde olması gerektiğidir.

Sirke ile tül beyazlatma yöntemi: Sirke kullanarak tül beyazlatma yönteminde sirkenin dezenfektan özelliğinden de yararlanmanızı sağlayacak, perdenizde bulunması muhtemel bakteri ve mikropların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Çamaşır makinesinin deterjan bölümüne koyacağınız bir miktar sirke tüllerinizin bembeyaz olmasını sağlamanın yanı sıra, yumuşacık olmasına da katkı sağlayacaktır.

Toz şeker kullanarak tül beyazlatma: Evlerde sürekli olarak var olan maddelerden biri de şekerdir. Tüllerin yıkanması esnasında iki yemek kaşığı şekerin tüllere serpilmesi, yıkama sonrası tüllerin beklenmedik derecede beyazlamasını sağlayacaktır. Evinizde toz şeker bulunmaması halinde bu işlemi kesme şeker kullanarak da yapabilirsiniz.

Yıkama esasında olmasa bile tüllerinizi beyazlatmanın bir diğer yöntemi de, yıkamadan önceki gece tüllerinizi kaya tuzu bulunan suda bir gece bekletmektir. Ertesi gün normal bir şekilde yıkama yaptığınızda tüllerinizin bembeyaz olduğunu göreceksiniz. Detaylı bilgi için sitemize göz atınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN