Jaluzi Perde

Şerit biçiminde metal, mikro, ahşap deri veya plastik gibi levhalardan yapılarak içerini göstermeyen fakat içeriden bakıldığında dışarıyı net gösterebilen perde türüne jaluzi perde denilmektedir.

Önceden jaluzi perde sadece ofislerde veya iş yerlerinde kullanılmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ile dekorasyonu bir arada toplayarak ofis ve iş yerleri dışında evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde genellikle bu perde tül perdelerin yerini almaktadırlar.

Jaluzi Perde

Jaluzi perde kolay kullanışlılığı sebebiyle de tercih noktası haline gelmiştir. Her yönden gelen güneş ışınlarının yönleri ayarlanabilir, ya da güneş ışığını içeri girmesi isteniyorsa açılabilmektedir. Yukarı doğru çekilerek kapı veya pencerelerde rahatlıkla açılabilmektedir. Modern bir görüntüye sahip olan bu perde sıradan perdelerin yerini alarak onları mazide bırakmayı başarmıştır. Perdeler kullanıldığı yerlerde sıcak ve estetik bir ortam yaratmaktadır. Evlerde kullanılan bu perdeler natürel olan çeşitleridir.

Ofislerde Alüminyum Jaluzi Perde

Natürel olan perdeler uzak doğu menşeli ceviz ve maun renklerinden oluşmaktadır. Alüminyum ve metal çeşitleri ise ofislerde ve iş yerlerinde kullanılabilmektedir. ,İş yerinde kullanım avantajları ise ısı yalıtımı sağlayarak serin ortamlar yaratmaktadır. Perdelerin temizliği de bir o kadar kolaydır. Perdeleri nemli bir bez ile perdeye fazla bastırmadan temizliğini kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

16 mm 255 mm ve 50 mm Jaluzi Perdeler

En çok tutulan perde modelleri 25 mm’lik çeşitleridir. Ofis perdesine uyarlı olarak tasarlanmıştır. 16 mm’lik perde modellerini ise bant genişliği 25 mm’lik perde ya göre daha incedir. Birde evlerde kullanılan 50 mm ‘lik perde modelleri bulunmaktadır. Fakat bu modeller fazla tercih edilmemektedir.

Perdenin fiyatlarından bahsedilecek olursa eğer 16 mm’lik perde modelleri ile 25 mmm ‘lik perde modellerini fiyatları hemen hemen aynıdır. Perde fiyatlar da perdelerde kullanılan mekanizma ve bantların kalitesine göre belirlenmektedir. Perdelerin fiyatlarını değiştiren en önemli faktörler uzunluk ölçüleridir. Perde fiyatları 25 Türk lirası ile 70 Türk lirasına çıkan fiyatlar ile satılmaktadır. Diğer perdelerle kıyaslanacak olursa hem görselliği hem de fiyatları bakımında oldukça caziptir.

Perde fiyatlarında ürünün garantili olup olmaması da rol oynamaktadır. Yüksek fiyat olan ahşap perdelerdir. Fakat piyasada fazla kullanılmamaktadır. Deri perde fiyatları ise ne çok pahalı ne de çok ucuza satılmaktadır.

 

BİZE ULAŞIN