Stor Perde Bostancı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Evlerde en az mobilyalar kadar önem taşıyan ve hatta uyumu ile mobilyaları tamamlayan perdeler son dönemlerde büyük ve farklılık içerisine girmiştir. Kısa bir zaman öncesine kadar tül perdeler ve tül perdeler ya da kalın perdeler pencereleri süslerken günümüzde ise çok daha şık ve çağdaş tasarımlarda perdeler pencereleri süsler hale gelmiştir.

Perdelerin ev içerisindeki kullanımı sadece pencereden dışarının görünmemesi amacında değildir. Bundan öte perdeler mobilyalar ile uyumlu bir biçimde evin dekorasyonunu tamamlayan en önemli araçlardır. Evinizi dekore ederken mobilyalarınızla uyumlu olabilecek, ayrıca mobilyalarınıza uygun bir biçimde klasik veya spor bir atmosfer yaratacak olan perdelerdir. Eğer evlerinizi modern çizgilerle dekore etmek istiyor iseniz buna uygun seçeceğiniz mobilyalarınızı stor perde ile tamamlamanız yerinde olacaktır.

Mobilyalarda da son dönemlerde tasarım ve yaratıcılık çizgi değiştirmiş, çok daha çağdaş tasarımlarla mobilyaları üretimine başlamıştır. Elbette ki bu çağdaş çizgileri tamamlayacak olan perdelerde de değişiklik meydana gelmiştir. Evlerdeki modern çizgiler stor perde aracılığı ile oluşturulmaktadır. Alüminyum bir boru üzerine yaylı kumaşın geçirilmesi ya da zincirli bir mekanizma yardımıyla boruya rulo şeklinde kumaşların sarılması sistemiyle oluşmaktadır. Bu şekilde kumaşın gergin durması sağlanmaktadır perdenin etek kısmına ise ile bir profil yerleştirilmektedir. Kumaşın çeşidine göre de 200 santimetre 240 santimetre ya da üç santimetre olabilecek şekilde en ve boy tasarımları oluşturulmaktadır.

Ayrıca bu perdelerde gerek doku yönünden gerekse renk ve desen yönünden geniş bir seçenek yelpazesi mevcuttur. Perdenin kumaş etekleri çok farklı kesimlerle ortaya çıkarılabilmektedir. Dileyenler için sutaşı diyenler içinde işlemeli etek modelleri çekilebilmektedir. Kumaş olarak da stor perde polyester ya da koton kumaşlarla üretilmektedir. Özellikle evlerde yatak odalarında daha çok tercih edilen ve blackout denilen bu kumaşlar hem kullanım açısından şık bir görüntüye sahiptir hem de temizlenmesi son derece kolaydır.

Ayrıca bu kumaşlar ışığa karşı geçirgenlik özelliği olmadığı için de çok tercih edilmektedir. Bu beldelerde uygulamalar yerden tavana kadar olabileceği gibi petek üstü şeklinde de gerçekleştirilmektedir. Tabii burada tercih size kalmaktadır ve odanın koşullarına göre boy ayarlaması yapılmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.