Stor Perdeler Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Stor Perdeler Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Stor perdeler son yıllarda ev dekorasyonunun vazgeçilmez unsurları olarak oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tül perde kullanım alışkanlığını geride bırakarak her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği stor perdeler, kullanıldıkları ortamlara sağladıkları şıklık ve ferahlık sebebiyle tercih edilmektedir.

Tül perdeler ve farklı amaçlarla kullanılan diğer perde çeşitlerine göre oldukça değişik bir yapıya sahip olan stor perdeler, bir mekanizma yardımıyla çalışmakta ve istenildiği an kolaylıkla çıkarılıp takılabilmektedir. Yıkama veya taşınma amacıyla yerinden çıkarılması gereken stor perdeler, klemenslerle mekanizmaya tutturularak kullanıma sunulmaktadır. Perdeyi çıkarmak gerektiğinde mekanizmayı tutma görevi gören aparatın bir tarafına basmak suretiyle perdeyi kolayca çıkarmanız mümkündür.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perdeler ılık bir su ve yumuşak bir fırça ile yıkandıktan ve katlamadan kurutulduktan sonra takma işlemine geçilmelidir. Stor perde takılırken ilk olarak yapılması gerekenler,

  • Perdenin ipleri ve pilelerinin bozulmadan takılmasına özen göstermek

  • Perdeyi mekanizmada mevcut bulunan klemenslere geçirmek ve ‘’ tık ‘’ sesini duyarak oturtmak

  • Perdenin diğer bölümünü de aynı titizlikle klemenslere oturtmak

  • İşlem sonrası tüm perdeyi açarak takma işlemini gözle kontrol etmek

Stor perdeler takma çıkarma konusunda benzerlik gösterse de, bazı stor perdelerin mekanizmasında değişiklik olması muhtemeldir. Bu sebeple stor perdenizin mekanizması kurulurken, kurulumu yapan firma temsilcinden bilgi almak işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Avrupai ve oldukça modern ortamların yaratılmasına büyük katkı sağlayan stor perdeler, birçok işyeri ve ofislerde de beğeniyle kullanılmaktadır. Sürekli ve düzenli bir şekilde temizlik yapılması, ev dekorasyonunuzun uzun yıllar bozulmadan kalmasına olanak sağlayacaktır. Yaşam alanlarınızdaki şıklık ve konforun sürekliliği adına, yıkama, kurutma ve perde takımı sırasında kırışıklık oluşmaması büyük önem taşımaktadır. Daha detaylı bilgi için içeriklerimize göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN