Lens Perde Nedir?

Lens perde

Lens perde diğer adıyla dikey perde olarak bilinir. Dikey perde denilmesinde ki amaç bantların dikey olarak konumlanmasıdır. Genelde bu tip perdeler ofis ortamları için uygun görülür bunun da nedeni mekanizmaları sayesinde kullanışlı olmasıdır. Diğer taraftan bulunduğu ortama göre de her şekilde uyum sağlayan perde tipidir. Evlerde ise daha çok mutfak ve salonlarda tercih edilir. Şık ve modern bir görünüm sağlar. Bu sebeple de klasik bir ev tarzına uygun değildir.

Lens Perde Ve Avantajları


Lens perdeler ofis ortamları, okullar, hastaneler, dershanelerde rahatlıkla kullanılabilir. Güneşten ve gün ışığından en güzel şekliyle yararlanılır. Kanatları ne kadar açılırsa güneş ışığı aynı şekilde mekâna girer. Kullanımının kolaylığının yanı sıra temizliği de aynı şekilde rahattır. Üstelik kiri çok fazla göstermez. Lens perdeler dikey olduğundan mekâna aynı zamanda genişlik ve ferahlık katar. Renk açısından da birçok alternatifi vardır.

Lens Perdeler Nasıl Yıkanır


Lens perde 
özellikle ofis ya da mutfaklarda kullanıldığında kirlenme oranı çok daha yüksek olur. Bu perdelerin temizlenmesi söz konusu olduğunda mekanizma çıkarılıp tüller; çamaşır makinesinde tül/perde programında yıkanılır. Temizlik konusunda tek önemli konu mekanizmanın bozulmadan çıkarılmasıdır. Bir başka açıdan tüllerin zaman içinde makine yıkanmasından dolayı yıpranmaması için ılık suda yumuşatıcı ile kirlerden arındırmak aslında en çok önerilen şekildir. Çamaşır suyu kullanımı asla tavsiye edilmez.

Evlerde Lens Perde Şıklığı

Lens perde özellikle son zamanlarda evlerde, salonlarda sık tercih edilir hale gelmiştir. İlgili odanın eşya rengine göre tüller ton geçişleri yapılarak bir kombin oluşturulabilir. Bu modern ve sade görüntü sergileyen perdeler bu hamleyle bir anda ortama farklı bir durum yarattırır. Pek çok renk çeşidi de bulunduğundan geniş ya da dar kanatlı seçimleri de yapılarak mekânlarda fonksiyonel ve farklılık adına bir kullanım alanı yaratılabilir. Son derece kolay bir şekilde montajı yapılır. Tavandan tabana kadar uzanan modellere sahip olup özellikle yüksek pencereler için idealdir. Ev veya yaşam ortamlarına renk getirmek, hayalinizdeki ortamı yaratmak, sadelik ve şıklık kombinine ortak olmak için lens perdeler keyifli bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN