Evde Stor Perde Yıkama

Evde stor perde yıkama

Günümüzde evlerde ve iş yerlerinde stor perde kullanımı, gittikçe artmaktadır. Bunda en önemi etken, stor perdenin son derece şık oluşu ve az yer kaplamasıdır. Stor perdeler son derece şık duran, ev mefruşat ürünlerindendir. Salon, mutfak ve yatak odaları için de farklı türleri bulunmaktadır. Stor perdelerde, kaliteli tasarımların alınması, tercih sebebidir. Bu sayede, daha uzun ömürlü kullanım sağlamak mümkün olmaktadır. Stor perde seçiminde, evin zemin rengi ile oturma gruplarının rengine uyumlu ürünler tercih edilmelidir.

Evlerde Stor Perde Yıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Stor perde temizliği de önem taşıyan konular arasındadır. Evde stor perde yıkama ayrı bir özen gerektirecektir. Stor perde temizliğinde önerilen, kuru temizleme merkezlerinde yapılacak temizliklerdir. Ancak, evlerde de kişisel imkânlarla stor perde temizlemek mümkün olmaktadır. Bunun için gerekli olan, perde temizliği için önerilen uygun deterjan seçimidir. Bu tür temizleyiciler yoksa sabun kullanımı da uygun olacaktır. Mekanizmalarından sökülen stor perde, yere konduktan sonra, uygun bir fırça yardımı ile temizlenebilir. Sabunlu su ile fırçalanan perde, ardından duru su ile silinmelidir. Bu işlemin ardından asılan perdenin tamamı açık şekilde kuruması gerekecektir.

Stor Perde Temizliğinde Uygun Ürünlerin Kullanılması

Evde stor perde yıkama bazı incelikler gerektirir. Her şeyden önce stor perdeleri temizlerken, kesinlikle çamaşır makinesine atılmaması gerekir. Kullanılacak temizleme ürünü, mutlaka sabun olmalıdır. Sabun kullanılmayacaksa, perde temizliği için önerilen ürünlerin kullanılması gerekir.

Evde stor perde yıkama işleminde, pratik bir başka yöntem de perdeyi mekanizmalarından sökmeden yapılacak işlemdir. Perde asılı vaziyette iken, sabunlu bez yardımı ile yapılan silme işlemidir. Sabun artıklarını temizlemek için de ardından duru su ile temizlenmesi önem taşır.

Birbirinden Şık Stor Perde Modelleri

Son dönemlerde, birbirinden şık stor perde model tasarımları yer almaktadır. Yaşam alanlarını güzelleştiren bu modeller, her oda için farklı stillerde tasarlanmıştır. Düz, nakış işlemeli, desenli ya da eteği kıvrımlı modeller, son derece şık tasarımlardır. Kullanımı son derece kolaydır. Yanlarında bulunan dekoratif ipleri sayesinde, rahatlıkla açıp kapamak mümkün olmaktadır. Saten ya da keten kumaş kullanımı da bulunmaktadır. Kolaylıkla temizlenmesi, leke tutmaması, tercih edilen özelliklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN