Perde Tül Seçimi

Perde Tül Seçimi

Evinizin mutfağında, salonunda, yatak odasında ya da çocuk odasında olmazsa olmaz temek aksesuarların başında perde tül modelleri gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar kadınlar tarafından gerekliliğin ve ihtiyacın yanı sıra estetik şıklık olarak vazgeçilmez aksesuarlar başında gelmiştir. Nitekim bu tercih günümüzde de kadınlar tarafından değiştirilmemiş tercihler arasındadır.

Evinizde perde tül kullanımı öncelikle bir ihtiyaç olsa da aslında bu ihtiyaç çoğu zaman ev dekorasyonuyla birleştiğinde tasarım açısından görsel şölen haline gelebilmektedir. Eğer evinizde kullandığınız perde ve tüllerin estetik bir öneme de sahip olmasını istiyorsanız birkaç dekoratif dokunuş ve tercihle bunu gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Perde Tül Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev dekorasyonlarında temel ve vazgeçilmeyen parçaların başında perde tül modelleri gelmektedir. Özel alanları koruyan ve ev mahremiyetini dışarıya karşı koruma altına alan perdeler, aynı zamanda ev ortamında da dekorasyon ürünleri olarak tasarlanarak dekorasyona şıklık kazandıran modellerdir.

Özen gösterilmeden ve ev dekorasyonuna sağladığı uyuma bakılmadan tercih edilen perde ve tüller, mekanda dikkatleri estetik olmayan görüntüsü itibariyle üzerine çekmektedir. Bu nedenle her ne kadar kimi zaman önemsiz gibi görülse de perdeler ve tüllerin önce birbirleriyle sonrasındaysa ev dekorasyonuyla sağladığı uyum estetik açıdan oldukça önemlidir. Tüm bu nedenlerden dolayı perde tül modellerinizi seçerken;

  • Seçeceğiniz kumaşın kalitesi başta olmak üzere kumaş özelliğinin mobilya ve halılarınızla ne kadar uyumlu olduğuna,

  • Perdenizin boyunun ve pile sıklığının mekanınıza ve pencerenize uyumuna,

  • Desenli modeller seçecekseniz desenlerin halı ve mobilyalarınızın desenleriyle ve renkleriyle uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Perde Tül Seçiminin Ev Dekorasyonu Üzerindeki Etkisi

Ev dekorasyonunuzda perde tül seçimini yadsınamaz derecede doğrudan etki etmektedir. Evinizin her odasına baktığınızda her ne kadar mekanı bütün olarak görseniz de dekorasyona uyum sağlamayan parçalar, eşyalar ya da aksesuarlar anında kendisini gösterecektir .Özenle seçilmiş, mekanın tüm ayrıntılarıyla ahenk ve uyum içinde olan perde tül kombinasyonları ise ev dizaynınızı estetik görüntünün zirvesine taşır. Daha detaylı bilgi için tıklayınız

BİZE ULAŞIN