Zebra Perde

Zebra perde görüntüsü isminden anlaşılacağı gibi zebraya benzeyen kaset sistemi şeklindeki kumaştan üretilmektedir. Tül ve kalın kumaşlar kalın bir şekilde dokunmaktadır. Elde edilen kalın kumaşlar. Çift kat stor perde mekanizması şeklinde çalışarak özel zincirler sayesinde kumaşları sıralı olacak şekilde ayarlanır. . Böylece güneş ışığını girmesini engellemektedir.

Zebra perde hem evlerde hem de işyerlerinde ofislerde kullanabilecek estetik güzelliği olan perde çeşitleridir. Hem güneşlik görevini hem de tül görevini üstlenmektedir. Özellikle evlerde kullanıldığında zebra perde dışarıdan bakıldığında şık bir görüntü sağlayarak dikkatleri üzerine toplar.

zebra perde bostancı

Ofislerde Zebra Perde

Perde son derece kaliteli ve oldukça şık görünümüne sahip olduğu için ev hanımların özellikle mutfaklarda kullanmayı tercih etmektedirler. Sadece mutfakla kullanmayla kalmayıp bazı odalarında da kullanmayı tercih eden ev hanımları olduğu görülmektedir. Ayrıca ofisleri için perdeyi seçerek ofislerine güzellik katmaktadırlar. Bu sebeple ofis dekorasyonun da daha fazla para harcamadan ofislerini dekore etmiş olmaktadırlar.

Bu perdenin temizliği de o kadar kolay ki sadece kolay temizlenebilir özelliği olmasından dolayı da tercih noktası haline gelmiştir. Bu perdede oluşabilecek hafifi lekeleri ıslak mendille silerek yok etmek o kadar basit. Yada daha zor bir lekeyi de sabunlu ılık su ile silerek kolay temizleme özelliğine sahiptir.

Zebra Perde Nerelerde Kullanılır

Bu perde modelleri genellikle stor perde şeklinde dilim ve boncuklar halinde yapılmaktadır. Alternatif olarak ikili mekanizma ile üretilmektedir. Perdeler görsel olarak aynı olsa da farklı bir mekanik aksamaları ile oluşmaktadır. Ayrıca tek mekanizmaya sahip olan perdelere iki ayrı stor kumaşı eklenerek ayrı bir görüntü sağlamaktadır.

En iyi ve esteti güzelliği olan bu perde modelleri veya buna benzeyen kaset sistemi şeklinde dokunmuş kumaştan üretilen perde modelleridir. Perde çeşitlerimiz genellikle mekanizması elle çekmeli zincirli ve motorlu uzaktan kumanda ile çekmeli olarak iki çeşittir. Yeni çeşitleri arasında bu perdelerin pileli ve desenli modelleri mevcuttur.

Estetik güzelliği olan şık ve gösterişli bu güzel perdelere sahip olmak için fiyatları genellikle mekanizma kalitesine göre belirlenmektedir. Eğer kötü bir mekanik sistemi ile tasarlandıysa maliyeti oldukça düşüktür. Ama bu tür perdeler çabuk bozularak garip sesler çıkartarak ses kirliliğine sebep olabilmektedir. Bu perde modelleri genellikle 40 Türk lirasından başlayarak 100 Türk lirası aralıklarında satılmaktadır.

BİZE ULAŞIN